| Item condition | New |
| Manufacture name | STAGO WGS-R FLENSPLAAT 170 RAL1013/70 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3925 9080 00 |
| ETIM | EC002449 |
| Width | 220 mm |
| Model | Asymmetric |
| Height | 0 mm |
| Depth | 10 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting method duct | Wall |
| Packing level 1 | 8712186019258 |
| Halogen free | No |
| RAL-number | 1013 |
| Surface protection | Untreated |
| Material quality | Polyvinyl chloride (PVC) |