| Item condition | New |
| Manufacture name | STAGO MINIZUIL DUBBEL R1013/70 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001941 |
| Model | Double-sided |
| Diameter | 0 mm |
| Adjustable | No |
| Number of usable covers | 2 |
| Column height | 255 mm |
| Pillar shape | Rectangular |
| Prewired | No |
| Column depth | 202 mm |
| Column width | 120 mm |
| Packing level 1 | 8712186107030 |
| Cable entry | Bottom |
| Type of fastening | Screwing |
| Number of partitions | 2 |
| Useful cross section | 12480 mm² |
| Cover width | 80 mm |
| Material installation column | Steel |
| Material cover | Steel |
| Through-going profile | No |
| Place variable | No |
| Surface protection column | Coated |
| Height levelling | 0 mm |
| Cover surface | Coated |
| RAL-number column | 1013 |
| RAL-number cover | 1013 |
| Material installation column halogen free | Yes |
| Material cover halogen free | Yes |
| Material quality installation column | Other |
| Material quality cover | Other |
| Cover depth | 0 mm |