| Item condition | New |
| Manufacture name | Square socket wrench 8mm |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000818 |
| Model | Right-angled |
| Length long leg | 90 mm |
| Wrench width (inch) | Other |
| With ball head | No |
| Wrench width | 0 mm |
| Packing level 1 | 8711426895133 |
| Insulated | No |
| Shaft length | 90 mm |
| Total length | 160 mm |
| Isolation protection 1000 V | No |
| Anti-theft model | No |
| With peg | No |
| With hole | No |
| Length short leg | 30 mm |
| VDE tested | No |