| Item condition | New |
| Manufacture name | Philinea 35W S14s 230V T30 WH 1CT |
| Brand | PHILIPS |
| Harmonized System Code | 8539 3110 00 |
| ETIM | EC000014 |
| Model | Other |
| Socket | S14s |
| Luminous flux | 270 lm |
| Lamp power | 35 W |
| Packing level 1 | 8711500013606 |
| Colour | Other |
| Energy efficiency class | A |
| Lamp designation | Other |
| Energy efficiency class according to EU regulation 2019/2015 | A |