| Item condition | New |
| Manufacture name | Spuldze lum. 16W/133 T8 720mm 0000860 |
| Brand | Sylvania |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3110 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | G13 |
| Dimmable | Yes |
| Nominal voltage | 95 V |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 16 W |
| Luminous flux | 1100 lm |
| Lamp designation | T8 |
| Packing level 1 | 5410288008608 |
| Packing level 2 | 5410288008608 |
| Suitable for electronic ballast | Yes |