| Item condition | New |
| Manufacture name | LED TUBE 16W/940 120cm 1800lm T8 |
| Brand | LightZone |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | G13 |
| Colour rendering index CRI | 90-100 |
| Lamp shape | Tube, single-ended |
| Length | 1200 mm |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 16 W |
| Luminous flux | 1800 lm |
| Lamp designation | T8 |
| Packing level 1 | 4047247351171 |