| Item condition | New |
| Manufacture name | Metal halide lamp 70W HQI-TS 70W/WDL Powerstar |
| Brand | OSRAM |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3290 00 |
| ETIM | EC000037 |
| Socket | RX7s |
| Luminous flux | 37000 lm |
| Lamp voltage | 220 V |
| Colour temperature | 3000 K |
| Packing level 1 | 4050300412955 |