| Item condition | New |
| Manufacture name | HQI-T E40 400W MAGENTA |
| Brand | OSRAM |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3290 00 |
| ETIM | EC000037 |
| Socket | E40 |
| Luminous flux | 42000 lm |
| Lamp voltage | 250-400 V |
| Colour temperature | 4000 K |
| Packing level 1 | 4050300649535 |