SPLHC40/4750 SPLHC40 4750MM
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 5020963801648
MPN: 7TCA296030R0454
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name SPLHC40/4750 SPLHC40 4750MM
Brand ABB
Categories Cable Hoses
ETIM EC001179
Packing details
Packing level 1 5020963801648
Description
Liquid Tight, Extreme Temperature Covered Steel Flexible Conduit, Medium Flexibility, Nominal Conduit Size 40mm, Outside Diameter 41.8mm, Inside Diameter 35.4mm, Static Bend Radius 180mm, Reel Length 4,750mm, Thermoplastic Rubber Cover with Galvanised Steel Core, Black