| Item condition | New |
| Manufacture name | ****spare part**** SIMOTICS M built-in synchronous motor DC link 600 V, 105K,... |
| Brand | Siemens |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8503 0099 00 |
| ETIM | EC001851 |
| Rated current | 0 A |
| Rated voltage | 0 V |
| Rated performance at rated frequency | 0 kW |
| Packing level 1 | 0195125092310 |
| Number of phases | 0 |
| Number of poles | 0 |
| Rated rotational speed at rated frequency | 0 1/min |
| Frame size according to IEC | 0 mm |
| Full-load efficiency | 0 % |
| Starting current ratio | 0 |
| Starting torque ratio | 0 |
| Breakdown torque ratio | 0 |
| Voltage anti-condensation heater | 0 V |
| Output power anti-condensation heater | 0 W |
| With positive temperature coefficient resistor (PTC) | No |
| With resistance temperature detector (RTD) | No |
| Overload capability | No |
| Suitable for frequency control | No |
| With anti-condensation | No |
| Nominal torque | 0 Nm |
| Power factor | 0 |
****spare part**** SIMOTICS M built-in synchronous motor DC link 600 V, 105K, IP00, 8-pole individual components: rotor stator, 820 Nm, In=200 A, 103 kW NN=1200 rpm, Nmax=5500 rpm VPM required temperature sensor KTY84