| Item condition | New |
| Manufacture name | SPANZUIL ENKEL 3X2V WCD 2XCAT6 GEANOD |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | SE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7610 9090 00 |
| ETIM | EC001941 |
| Model | Single-sided |
| Diameter | 0 mm |
| Adjustable | Yes |
| Number of usable covers | 1 |
| Column height | 2700-3100 mm |
| Pillar shape | Oval |
| Prewired | Yes |
| Column depth | 81 mm |
| Column width | 99 mm |
| Packing level 1 | 3606485124070 |
| Cable entry | Above |
| Type of fastening | Stretch |
| Number of partitions | 1 |
| Useful cross section | 4012 mm² |
| Cover width | 50 mm |
| Material installation column | Aluminium |
| Material cover | Plastic |
| Through-going profile | Yes |
| Place variable | No |
| Surface protection column | Anodised |
| Colour cover | Anthracite |
| Height levelling | 400 mm |
| Cover surface | Untreated |
| RAL-number column | 0 |
| RAL-number cover | 7043 |
| Material installation column halogen free | Yes |
| Material cover halogen free | No |
| Material quality installation column | Other |
| Material quality cover | Other |
| Cover depth | 0 mm |