| Item condition | New |
| Manufacture name | SpaceB | Floor lamp | White |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 2190 00 |
| ETIM | EC000300 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Height/depth | 1276 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Colour temperature | 2200-3000 K |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 950 lm |
| Packing level 1 | 5701581395589 |
| Packing level 2 | 5701581395497 |
| Colour housing | White |