| Item condition | New |
| Manufacture name | SOPRANA pendant, PD-3, white textile, E27, max. 40W, incl. silver-grey 1-circuit adapter |
| Brand | SLV |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 4990 00 |
| ETIM | EC001743 |
| Width | 0 mm |
| Length | 0 mm |
| Height/depth | 0 mm |
| Lamp type | LED exchangeable |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Max. system power | 0 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 0 lm |
| Luminaire efficacy | 0 lm/W |
| Packing level 1 | 4024163127332 |
| Protection class | II |
| Reflector | None |
| Lamp holder | E27 |
| Conductor cross section | 0 mm² |
| Colour housing | White |
| Voltage type | AC |
| Suitable for lamp power | 40 W |
| Type of grid | None |
| Type of control gear | Not required |
| Diameter | 0 mm |
| Number of poles | 0 |
| Housing material | Aluminium |
| Direct-/indirect proportion separately controllable | No |
| Suitable for light line configuration | No |
| Suitable for emergency lighting | No |
| Light outlet | Direct |
| Light sharing | Symmetric |
| Material cover | Other |
| Pendant length | 1500 mm |
| Emergency power supply integrated | No |
| With light source | No |
| Suitable for number of lamps | 1 |
| With control gear | No |
| With suspension | Yes |
| Suitable for workplace according to EN 12464-1 | No |
| Colour of light | White |
| IFTTT support available | No |
| Type of wiring | Ending |
| Rated life time L70/B50 at 25 °C | 0 h |
| Rated life time L80/B10 at 25 °C | 0 h |
| Dimming 0-10 V | No |
| Dimming 1-10 V | No |
| Dimming DALI | No |
| Dimming DMX | No |
| Dimming potentiometer (integrated) | No |
| Dimming GPRS | No |
| Dimming LineSwitch | No |
| Dimming manufacturer's proprietary system | No |
| Dimming mains voltage modulation | Yes |
| Dimming phase cut-off | No |
| Dimming phase cut-on | No |
| Dimming programmable | No |
| Dimming RF | No |
| Dimming Sine Wave Reduction | No |
| Dimming Touch and Dim | No |
| Dimming Zigbee | No |
| Dimming with push-button | No |
| No dim function | No |
| Light distributor | Other |
| Dimming DSI | No |
| Highest energy efficiency class of the exchangeable lamp | A++ |
| Lowest energy efficiency class of the exchangeable lamp | E |
| Unified Glare Ratio (UGR) | 0 |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Lumen maintenance at median useful life of 50,000 h at 25 °C ambient (tq) | 0 % |
| Lumen maintenance at median useful life of 75,000 h at 25 °C ambient (tq) | 0 % |
| Failure rate at median useful life of 50,000 h at 25 °C ambient (tq) | 0 % |
| Failure rate at median useful life of 75,000 h at 25 °C ambient (tq) | 0 % |
| Dimming DALI-2 | No |
| Flickering value Pst LM | 0 |
| Stroboscope effect value SVM | 0 |
| Colour temperature adjustable | No |
| Luminous flux adjustable | No |
| Beam angle adjustable | No |
| Exchangeable control gear | Yes |
| Power factor | 0 |
Немецкая компания SLV - один ведущих европейских производителей светового оборудования, в предложение которого входят лампочки, техническое, декоративное, наружное и LED освещение. Коллекция светильников SLV это пример изысканности, строгости и безупречного немецкого качества. Разнообразный ассортимент компании придётся по душе не только простому заказчику, но и профессиональному дизайнера. Девиз компании SLV - «Качество по разумной цене» На данный момент светильники компании SLV используются более чем в 80 странах мира, в 23 из которых компания имеет эксклюзивных представителей. Лампочки "SLV" характеризуются высокой светоотдачей, долгим скором службы, экономичностью и настоящим немецким качеством. Компания SLV предлагает большой выбор светильников для внешнего и внутреннего освещения, множество различных дизайнов, цветов и моделей. Постоянный поиск свежих решений в создании внутреннего и внешнего освещения принес бренду "SLV" мировую известность и повсеместное признание. Компания "SLV" предлагает большой выбор светильников для внешнего и внутреннего освещения, множество различных дизайнов, цветов и моделей.