| Item condition | New |
| Manufacture name | Outdoor Solar Light - pole light - Amsterdam 6W 600lm 2700K IP44 - Sensor - Black |
| Brand | Shada |
| Categories |
Wall and ceiling luminaires
Surface mounted lighting |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 4231 00 |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 500 mm |
| Colour housing | White |
| Colour rendering index CRI | 90-100 |
| Length | 190 mm |
| Height/depth | 158 mm |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Impact strength | IK08 |
| Degree of protection (IP) | Other |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Max. system power | 6 W |
| Packing level 1 | 8719323786837 |
| Protection class | III |
| Voltage type | DC |
| With movement sensor | Yes |
| With light sensor | Yes |
| Suitable for suspended mounting | No |
| Housing material | Plastic |
| Light sharing | Symmetric |
| Suitable for built-in mounting | No |
| Suitable for surface mounting | Yes |
| Colour of light | White |
| Rated life time L70/B50 at 25 °C | 30000 h |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Photobiological safety according to EN 62471 | RG0 |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | -20-50 °C |
| Dimming 0-10 V | No |
| Dimming 1-10 V | No |
| Dimming DALI | No |
| Dimming DMX | No |
| Dimming potentiometer (integrated) | No |
| Dimming GPRS | No |
| Dimming LineSwitch | No |
| Dimming manufacturer's proprietary system | No |
| Dimming mains voltage modulation | No |
| Dimming phase cut-off | No |
| Dimming phase cut-on | No |
| Dimming programmable | Yes |
| Dimming RF | No |
| Dimming Sine Wave Reduction | No |
| Dimming Touch and Dim | No |
| Dimming Zigbee | No |
| Dimming with push-button | No |
| No dim function | No |
| Suitable for ceiling mounting | No |