| Item condition | New |
| Manufacture name | CC-6010-EUR SOFT CARRYING CASE CC-6010-EUR |
| Brand | Beha-Amprobe |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 4202 9219 00 |
| ETIM | EC000181 |
| Colour | Black |
| Width | 200 mm |
| Model | Bag |
| Height | 220 mm |
| Depth | 310 mm |
| Material | Fabric |
| Packing level 1 | 0095969890571 |
| Diameter | 0 mm |
| Material quality | Other |
| Padlock shackle | No |
| Rollable | No |
| With shoulder strap | Yes |
| Signal-red | No |
| With lock | No |
| Removable tray | No |
| Total number of compartments | 7 |
| With foam | No |
| With divider | Yes |
| With telescopic handle | No |
Soft carrying case CC-6010-EUR for Wire Tracer Kit AT-6010-EUR