| Item condition | New |
| Manufacture name | SOCLE DET. STD. S3000 GAMME 3000 |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8531 1030 00 |
| ETIM | EC001763 |
| Colour | White |
| Width | 100.5 mm |
| Height | 23 mm |
| Length | 100.5 mm |
| Packing level 1 | 3660191302559 |
| Packing level 2 | 3660191302559 |
| Networkable via cable | No |
| Backup battery included | None |