| Item condition | New |
| Manufacture name | SLIM Circular Microwave Presence Sensor LED Lamp 20W-40W, 2200Lm-4400Lm, CCT 2700-6500K, D36, 1-4m IP66 IK10 |
| Brand | THORGEON |
| Categories |
Wall and ceiling luminaires
|
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Width | 360 mm |
| Length | 360 mm |
| Height/depth | 50 mm |
| Impact strength | IK10 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Colour temperature | 2700-6500 K |
| Max. system power | 40 W |
| Packing level 1 | 4752280011608 |
| Voltage type | AC |
Detection Range: 360°
Power Source: 220-240V/AC
Rated Load: 20W (2200LM), 25W (2750LM), 30W (3300LM), 35W (3850LM), 40W (4400LM) (adjustable)
Stand-by Dimming Level: 7%
Stand-by Period: 0s, 90s, 5min, 10min, 30min, +∞(adjustable)
Detection Distance: 1-4m (radius), adjustable
Time Delay:10sec±3sec to 12min±1min
Ambient Light: <3-2000LUX
CCT: 2700K, 3000K, 4000K, 5000K, 6500K(adjustable)
IP66, IK10