| Item condition | New |
| Manufacture name | SKL-ER50DBU End piece right 50mm |
| Brand | OBO Bettermann |
| Harmonized System Code | 3925 9020 00 |
| ETIM | EC000850 |
| Colour | Other |
| Model | Right |
| Height | 50 mm |
| Depth | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Sealing lip cover | None |
| Packing level 1 | 4012196463350 |
| Packing level 2 | 4012196463367 |
| Packing level 3 | 4012197129163 |
| Halogen free | No |
| With carpet border | No |
| Pre-stamping | No |
| Decoration | None |