| Item condition | New |
| Manufacture name | Skip 57 | Pendant | White |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1190 00 |
| ETIM | EC001743 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Max. system power | 14 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 1230 lm |
| Packing level 1 | 5701581398481, 5701581398399 |
| Colour housing | White |
| Housing material | Other |