| Item condition | New |
| Manufacture name | SIRIUS HRI 330W 2X1 |
| Brand | OSRAM |
| Categories |
Studio, projection, photo lamps
Light Bulbs |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001057 |
| Socket | Other |
| Luminous flux | 18000 lm |
| Total length | 1 mm |
| Diameter | 56 mm |
| Lamp voltage | 65 V |
| Colour temperature | 7400 K |
| Lamp power | 330 W |
| Packing level 1 | 4008321810373 |
| Light centre height | 0 mm |
| ANSI | Other |
| Luminous intensity | 0 cd |
| Burning position | Any |
| Length of arc | 1 mm |
| Filament shape | None |
| Filament length | 0 mm |
| Technology | Other |
| Reflector diameter | 56 mm |
| Cool beam | No |