| Item condition | New |
| Manufacture name | SIRENE FORTE PUISSANCE INDUS 109dB ETANC |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001354 |
| Nominal voltage | 60 V |
| Type of current | DC |
| Electricity consumption | 0.33 A |
| Number of tones | 64 |
| With contact | No |
| Packing level 1 | 3660191304430 |
| Colour housing | Red |
| Housing material | Other |
| Degree of protection (IP) | IP66 |