SHARXS HTI 700W/D4/60 SFC10-4 VS1 OSRAM image 1
SHARXS HTI 700W/D4/60 SFC10-4 VS1 OSRAM
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 31.12.26
EAN: 4008321285218
MPN: 4008321285218
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 2-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name SHARXS HTI 700W/D4/60 SFC10-4 VS1 OSRAM
Brand OSRAM
Categories Studio, projection, photo lamps
SFC10-4 Light Bulbs
Country of origin* CN
ETIM EC001057
Socket SFC10-4
Luminous flux 59000 lm
Total length 135 mm
Diameter 18 mm
Lamp voltage 70 V
Colour temperature 6000 K
Lamp power 700 W
Packing details
Packing level 1 4008321285218
Other Technical data
Light centre height 57.5 mm
ANSI Other
Luminous intensity 60000 cd
Burning position Any
Length of arc 4 mm
Filament shape None
Filament length 0 mm
Technology Other
Reflector diameter 18 mm