| Item condition | New |
| Manufacture name | Set with 5 terminal clambs for max 10 mm2 |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | RO |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000306 |
| Model | Branch |
| Max. number of cores | 1 |
| Nominal cross section | 10 mm² |
| Core diameter | 1 mm |
| Packing level 1 | 8711426992696 |
| Grease filling against corrosion | No |
| Colour insulation | Other |
| Temperature | 105 °C |
| Max. outer diameter | 1 mm |
| Transparent | No |
| Interrupt free shifting | No |
| Material insulation | Other |