| Item condition | New |
| Manufacture name | Sedna plate, double; AMP, MOLEX, KELINE, cat5e, cat6 UTP (wo connector), beige |
| Brand | Schneider Electric |
| ETIM | EC000013 |
| Colour | Beige |
| Halogen free | No |
| Material quality | Thermoplastic |
| Material | Plastic |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| RAL-number (similar) | 0 |
| Transparent | No |
| Surface finishing | Glossy |
| Device width | 71 mm |
| Device height | 71 mm |
| Device depth | 36 mm |
| Packing level 1 | 8690495064834 |
| Packing level 2 | 8690495064831 |
| Packing level 3 | 8690495064835 |