| Item condition | New |
| Manufacture name | Screw-type fuse base 63A-500V DIII busbar mounting |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 9095 00 |
| ETIM | EC000094 |
| Rated current | 0 A |
| Rated voltage | 500 V |
| Number of poles | 1 |
| Construction size | Other |
| Packing level 1 | 8711426671850 |
| Mounting method | Other |
| Model | Fitted screw |
| Material | Other |
| Version with cover | No |