Scheidingstrafo 3f 400V/400V-630VA image 1
Scheidingstrafo 3f 400V/400V-630VA
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 3245060428204
MPN: 042820
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Scheidingstrafo 3f 400V/400V-630VA
Brand Legrand
Categories Low Voltage Transformers
Harmonized System Code 8504 3300 00
ETIM EC002485
Width 240 mm
Height 270 mm
Depth 190 mm
Wiring system DY
Degree of protection (IP) IP21
Primary voltage 1 400 V
Rated power 630 VA
Short-circuit-proof No
Secondary voltage 1 400 V
Other Technical data
Built as energy saving transformer No
Built as safety transformer No
Built as isolating transformer Yes
Type of insulation material according to IEC 85 B
Relative short circuit voltage 2.8 %