Scheid.tr. 1f 230V/115-230V-12.5kVA image 1
Scheid.tr. 1f 230V/115-230V-12.5kVA
EAN: 3414970544858
MPN: 142560
Item condition New
Manufacture name Scheid.tr. 1f 230V/115-230V-12.5kVA
Brand Legrand
Categories Low Voltage Transformers
Harmonized System Code 8504 3300 00
ETIM EC002486
Width 431 mm
Height 650 mm
Depth 440 mm
Degree of protection (IP) IP21
Primary voltage 1 230 V
Primary voltage 2 400 V
Built as safety transformer No
Built as isolating transformer Yes
Secondary voltage 1 115 V
Secondary voltage 2 230 V
Rated apparent power 12500 VA
Built as energy saving transformer No
Type of insulation material according to IEC 85 H
Short-circuit-proof No
Relative short circuit voltage 2.1 %