| Item condition | New |
| Manufacture name | SCALE AM72 N/1A 0-10/15A OU=10 |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002302 |
| Mounting method | Surface mounting |
| Unit of measurement | Ampere |
| Initial value scale | 0 |
| Nominal end value of the scale | 10 |
| Packing level 1 | 4250217409868 |
| Width meter scale | 0 mm |
| Height meter scale | 0 mm |
| Max. needle deflection | 90 ° |
| Overcurrent scale | Yes |