S451M-K25 Miniature Circuit Breaker image 1
S451M-K25 Miniature Circuit Breaker image 2
S451M-K25 Miniature Circuit Breaker thumbnail 1
S451M-K25 Miniature Circuit Breaker thumbnail 2
S451M-K25 Miniature Circuit Breaker
EAN: 7612270105861
MPN: 2CCS471001R0517
Box: 5
Item condition New
Manufacture name S451M-K25 Miniature Circuit Breaker
Brand ABB
Categories Circuit breakers 25A
ETIM EC000042
Rated current 25 A
Release characteristic K
Width in number of modular spacings 1
Number of poles (total) 1
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V 10 kA
Packing details
Packing level 1 7612270105861
Other Technical data
Voltage type AC
Built-in depth 92,5 mm
Frequency 50-60 Hz
Rated insulation voltage Ui 440 V
Ambient temperature during operating -25-55 °C
Flush-mounted installation FALSE
Additional equipment possible TRUE
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V 10 kA
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V 15 kA
Rated impulse withstand voltage Uimp 4 kV
Description
S451M-K25 Jistič 1 Pólový K Charakteristika 25A 10000 ~230/400V