| Item condition | New |
| Manufacture name | RX-T 26W/840/GX24D |
| Brand | Radium |
| Harmonized System Code | 8539 2290 00 |
| ETIM | EC000819 |
| Socket | Other |
| Luminous flux | 1800 lm |
| Total length | 139 mm |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 49 mm |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 26 W |
| Packing level 1 | 4008597112478 |