| Item condition | New |
| Manufacture name | Rubber ring 21 x 48 for cable inlet |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | RO |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC002318 |
| Suitable for cable diameter | 21-35 mm |
| Packing level 1 | 8711426943063 |
| Height | 22 mm |
| Outer diameter of ring | 1 mm |