| Состояние товара | Новый |
| Название производителя | Tap-Off Unit Canalis KSA 100A 12 Modules |
| Бренд | Schneider Electric |
| Категории |
Busbar Systems and Accessories
|
| Страна происхождения* | IT |
| * Фактическая страна происхождения может отличаться в зависимости от партии поставки. Чтобы подтвердить конкретную страну происхождения, пожалуйста, свяжитесь со своим менеджером по работе с клиентами. | |
| Цвет | Белый |
| Количество полюсов | 5 |
| Номинальное напряжение при переменном токе 50 Гц | 230-690 V |
| Номинальный ток при переменном токе 50 Гц | 100 A |
| Уровень упаковки 1 | 3606480005879 |
| Уровень упаковки 2 | 3606480005879 |
| Ширина | 133 mm |
| Высота | 220 mm |
| RAL-номер | 9001 |
| С регулировкой | No |
| Защита | Нет |
| Количество проводников (без заземления) | 4 |
| Выбор фазы | No |
| Длина | 444 mm |
| Степень защиты (IP) | IP55 |
| Количество розеток CEE | 0 |
| Количество других розеток | 0 |
| Тип ответвления | Трубный ввод |
| Тип розеток | Другое |
| Количество розеток NEMA | 0 |
Canalis tap-off unit for KT and KS. It's applied to medium power distribution and TT, IT and TN-S earthing system. The operational voltage is from 230VAC 50/60Hz to 690VAC 50/60Hz. The rated operational current is 100A. Mounting by Plug-in with fixed polarity with white RAL 9001 surface treatment and whose busbar trunking polarity is 3L+N+PE. It provided protection for miniature circuit breaker (MCB) (Circuit breaker to be ordered separately). It provided tap-off unit disconnection by right opening the door. Canalis KS busbar trunking compatibility with plug-in outlets, Canalis KT busbar trunking compatibility with KS type plug-in outlets. It provides IP55 protection which conforming to IEC 60529 standard. IK08 conforms to IEC 62262. It is compliant with both IEC 61439-1 and IEC 61439-6. It is also compliant with Green Premium (RoHS/REACH).