SIMOTICS M compact asynchronous motor 1500 r/min, 74 kW 471...1PH8186-1FF10-2FA1 image 1
SIMOTICS M compact asynchronous motor 1500 r/min, 74 kW 471...1PH8186-1FF10-2FA1
Только заказ
Цена (без НДС):
Эта цена действительна до следующего прайс-листа или пока товар есть в наличии
EAN: 0195125105492
MPN: 1PH8186-1FF10-2FA1
Упаковка: 1
Ориентировочное время доставки на наш склад: 4-6 weeks
Technical Information
Состояние товара Новый
Бренд Siemens
Категории Асинхронные электродвигатели
ETIM EC001851
Сведения об упаковке
Уровень упаковки 1 0195125105492
Описание
SIMOTICS M compact asynchronous motor 1500 r/min, 74 kW 471 Nm, 166 A, 330 V 1750 r/min, 85 kW 464 Nm, 164 A, 385 V 2000 r/min, 94 kW 449 Nm, 160 A, 445 V forced ventilation direction of air flow NDE-->DE IP55 degree of protection Absolute encoder 22-bit Single-turn and 12-bit multi-turn (encoder AM22DQ) with DRIVE-CLiQ interface DESIGN IM B3 (IMB6, IMB7, IMB8, IMV6) SHAFT WITH FITTED KEY HALF-KEY BALANCING BEARING: GREATER CANTILEVER FORCES; VIBRATION SEVERITY GRADE R/A; SHAFT AND FLANGE ACCURACY GR. R TERMINAL BOX (ABOVE) CABLE ENTRY ON THE RIGHT SIGNAL CONNECTION D-END