OT250KFCC4A Safety switch image 3
MD01 thumbnail 1
MD99 thumbnail 2
OT250KFCC4A Safety switch thumbnail 3
OT250KFCC4A Sicherheitsschalter 4-polig 132 kW 400V m. rot-gelbem Griff
EAN: 6417019241869
MPN: 1SCA022745R6540
Состояние товара Новый
Название производителя OT250KFCC4A Safety switch
ETIM EC000216
Номинальный постоянный ток Iu 250 A
Количество полюсов 4
Номинальное рабочее напряжение 1000 V
Степень защиты (IP), лицевая сторона IP65
Сведения об упаковке
Уровень упаковки 1 6417019241869
Номинальная рабочая мощность при AC-23, 400 В 132 kW
Элемент управления цветом Красный
Подходит для переднего монтажа 4 отверстия Yes
Макс. номинальное рабочее напряжение Ue AC 1000 V
Конструкция устройства Комплектное устройство в корпусе
Номинальный постоянный ток при AC-21, 400 В 250 A
Коммутируемая мощность при 400 В 132 kW
Номинальный постоянный ток при AC-23, 400 В 250 A
Загрузки
Описание
Safety switch, 4-p. 415V AC23 250A, 132kW. Mounted auxiliary contact: 2NO1NC. Plastic enclosure. IP65. RedYellow Pistol handle. Interlocked cover. Defeatable interlocking. The enclosure in the OT series is using a rigid glass reinforced polycarbonate enclosure. The enclosure is UV protected, protected against low-pressure water jets (IP65), and hence built for outdoor and indoor use. The cable entries knock out types for II-flanges. Cables can be inserted from top and bottom. The handle is padlockable and made for three padlocks. The cover is interlocked. The interlocking can be defeated. PE terminals included.