OT1250EAUR3AZ Safety switch image 2
MD01 thumbnail 1
OT1250EAUR3AZ Safety switch thumbnail 2
OT1250EAUR3AZ Sicherheitsschalter 3-polig 710 kW 400V m. rot-gelbem Griff
Только заказ
Цена (без НДС):
Эта цена действительна до следующего прайс-листа или пока товар есть в наличии
EAN: 6417019377919
MPN: 1SCA103275R1001
Упаковка: 1
Ориентировочное время доставки на наш склад: 4-6 weeks
Technical Information
Состояние товара Новый
Название производителя OT1250EAUR3AZ Safety switch
ETIM EC000216
Номинальный постоянный ток Iu 1250 A
Количество полюсов 3
Номинальное рабочее напряжение 1000 V
Степень защиты (IP), лицевая сторона IP65
Сведения об упаковке
Уровень упаковки 1 6417019377919
Номинальная рабочая мощность при AC-23, 400 В 710 kW
Элемент управления цветом Красный
Подходит для переднего монтажа 4 отверстия Yes
Макс. номинальное рабочее напряжение Ue AC 1000 V
Конструкция устройства Комплектное устройство в корпусе
Номинальный постоянный ток при AC-21, 400 В 1250 A
Коммутируемая мощность при 400 В 710 kW
Номинальный постоянный ток при AC-23, 400 В 1250 A
Загрузки
Описание
Safety switch, 3-p. 415V AC23 1250A, 710kW. Mounted auxiliary contact: 2NO1NC. Steel sheet enclosure. IP65. RedYellow Pistol handle. Interlocked cover. Defeatable interlocking. The enclosed switch is using a galvanised steel enclosure, with polyester coating. It is suitable for outdoor use with respect to UV light and ingress protection. The enclosure have inbuilt gas pressure relief function to protect the user in case of an internal arc. The door is earthed via the hinges. The enclosure is prepared for single and parallell cables. Cable entry types can be blank , ring-flange or C-flange type (FL21), with different cable configuration, like top/bottom or bottom/bottom. The handle is padlockable for 3 padlocks, cover is interlocked, and interlock function can be bypassed for thermographing.