| Item condition | New |
| Manufacture name | Rozdzielnica z tworzywa, seria ECOLINE |
| Brand | PCE |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC000379 |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Packing level 1 | 5902082057956 |
| Width | 222 mm |
| Height | 320 mm |
| Depth | 114 mm |
| Number of socket outlets with protective contact (type F) | 2 |
| Housing material | Plastic |
| Number of miniature circuit breakers | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |