| Item condition | New |
| Manufacture name | Rozdzielnica stacjonarna z tworzywa seria HEL 2*16/5 4GS IP54 BEZ ZAB |
| Brand | PCE |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC000379 |
| Handling | Wall mounting |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Military model | No |
| Packing level 1 | 5902082004882, 5902082004882 |
| Colour | Grey |
| Width | 222 mm |
| Height | 320 mm |
| Depth | 140 mm |
| Number of socket outlets with protective contact (type F) | 4 |
| Protection | None |
| Housing material | Plastic |
| Earth leakage switch | None |
| CEE socket outlet 16 A | 2x16A5p400V |