| Item condition | New |
| Manufacture name | Rozdzielnica przenośna STRZELIN WE:M40 2*63/5 4GS BEZ ZAB. |
| Brand | PCE |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC000379 |
| Handling | Portable |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Military model | No |
| Packing level 1 | 5902082017271, 5902082017271 |
| Colour | Black |
| Width | 400 mm |
| Height | 255 mm |
| Depth | 300 mm |
| Number of socket outlets with protective contact (type F) | 4 |
| Housing material | Rubber |
| CEE socket outlet 63 A | 2x63A5p400V |