| Item condition | New |
| Manufacture name | Rozdzielnica przenośna seria SŁUPSK 32/5+2M 10GS*10B FI40 |
| Brand | PCE |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC000379 |
| Handling | Portable |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Military model | No |
| Packing level 1 | 5902082016267, 5902082016267 |
| Colour | Black |
| Width | 320 mm |
| Height | 320 mm |
| Depth | 300 mm |
| Number of socket outlets with protective contact (type F) | 10 |
| Cable length | 2 m |
| Protection | Overcurrent switch |
| Housing material | Rubber |
| Earth leakage switch | Earth leakage switch with IFN 30 mA (standard) |
| Power supply/connection possibility | Feeder cable with plug |
| Number of miniature circuit breakers | 10 |
| Type of mains connection | CEE 32 A |