| Item condition | New |
| Manufacture name | Rozdzielnica ppoż natynkowa |
| Brand | PCE |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC001765 |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Packing level 1 | 5907711106364 |
| Colour | Red |
| Width | 157 mm |
| Height | 185 mm |
| Depth | 100 mm |
| Diameter | 0 mm |
| Type of messaging | Fire brigade alarm (red) |
| Radio system | No |
| With glass disc | Yes |
| With paper cover | No |