| Item condition | New |
| Manufacture name | Rozdzielnica natynkowa/ podtynkowa „ECOLOGY” - szara |
| Brand | PCE |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC000214 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Housing material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Cover model | Closed |
| Signal passing door | No |
| Packing level 1 | 5902082064435 |
| Colour | Grey |
| Width | 238 mm |
| Height | 231 mm |
| Depth | 118 mm |
| RAL-number | 7035 |
| With mounting plate | No |
| Number of rows | 1 |
| Type of cover | Cover |
| EMC-version | No |
| Extension possible | No |
| DIN-rail | Yes |
| Width in number of modular spacings | 8 |
| Type of closure | Other |
| Transparent cover/door | Yes |
| With lock | No |
| Earthing terminal block | No |
| Neutral terminal block | Yes |