| Item condition | New |
| Manufacture name | Rozdzielnica metalowa, podtynkowa, 2x24P, I klasa izolacji |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC000214 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Housing material | Steel |
| Degree of protection (IP) | IP30 |
| Packing level 1 | 5905339274656 |
| Colour | White |
| Width | 525 mm |
| Height | 407 mm |
| Depth | 120 mm |
| Number of rows | 2 |
| Type of cover | Door |
| Width in number of modular spacings | 24 |
| Type of closure | Cylinder |
Concealed switchboards in class I insulation. Door and frame made of metal, plastic covers of modular equipment, metal switchboard tub. As a standard, all housing families are equipped with PE/N bars. Concealed housings are equipped with a frame that is perfectly flush with the mounting surface (it does not protrude excessively above the wall surface). These are 12 cm deep housings, which means that they can be installed on any type of wall provided that housings of class II insulation can be installed in recesses, while housings of class I insulation - in recesses and plasterboard walls.
If it is necessary to provide protection against unauthorised access, an accessory can be used – key lock (KDB-M-KL).