| Item condition | New |
| Manufacture name | Round wire 8mm StSt (V4A) Coil length approx. 125m |
| Brand | Dehn |
| Categories |
Lightning Protection Components
|
| Harmonized System Code | 7221 0010 00 |
| ETIM | EC000504 |
| Conductor cross section | 50 mm² |
| Diameter conductor | 8 mm |
| Conductor material | Stainless steel |
| Conductor category | Class 1 = solid |
| Packing level 1 | 4013364018808, 4013364018808 |
| Surface protection | Untreated |
| Weight | 40 kg/100 m |
| Number of strands | 1 |
| Material quality conductor | Stainless steel V4A |