| Item condition | New |
| Manufacture name | Round wire 10mm St/tZn coil length 81m |
| Brand | Dehn |
| Categories |
Lightning Protection Components
|
| Harmonized System Code | 7217 2030 00 |
| ETIM | EC000504 |
| Conductor cross section | 78 mm² |
| Diameter conductor | 10 mm |
| Conductor material | Steel |
| Conductor category | Class 1 = solid |
| Packing level 1 | 4013364018723, 4013364018723 |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Weight | 61.73 kg/100 m |
| Number of strands | 1 |