| Item condition | New |
| Manufacture name | ROOF INCL. DRAIN COVER |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC000893 |
| Nominal dimension | 335 mm |
| Number of appliances to build in | 1 |
| Levelling range | 54-75 mm |
| Duct height | 25.4 mm |
| Duct width | 25.4 mm |
| Min. height finishing layer | 54 mm |
| Material side wall | Metal fabric |
| Packing level 1 | 8712186117091 |
| Bottom plate | Yes |
| Suitable for placing of sealing | No |
| Built-in opening for floor column | No |
| Suitable for floor duct countersunk (closed) | Yes |
| Suitable for sub-floor duct overhead closed | Yes |
| Built-in opening for built-in unit | Rectangular |
| Decoupling possibility cover from base unit | Yes |