| Item condition | New |
| Manufacture name | Roestvaststalen Steckbocht |
| Brand | FRÄNKISCHE |
| Categories |
Conduit Fittings
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7307 2980 00 |
| Halogen free | Yes |
| Surface protection | Untreated |
| Diameter | 25 mm |
| Material | Metal |
| For nominal tube diameter | 25 mm |
| Packing level 1 | 4013960211535 |
| Colour | Stainless steel |
| Flexible | No |
| Two piece | No |
| Bend angle | 90 ° |
| With sleeve | No |
| Surface polished | No |
| Surface brushed | Yes |
| Quality of surface coating | Uncoated |
| With inspection opening and cover | No |
| Radius | 110 mm |