| Item condition | New |
| Manufacture name | Restart module ERM 240V 4s |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC001440 |
| Single-phase under current possible | No |
| Function DC-current hysteresis | No |
| Packing level 1 | 8711426490079 |
| Width | 0.001 mm |
| Height | 0.001 mm |
| Depth | 0.001 mm |
| External current transformer | No |
| With detachable clamps | No |
| Single-phase hysteresis possible | No |
| Three-phase hysteresis possible | No |
| Three-phase under current possible | No |
| Single-phase overcurrent possible | No |
| Three-phase overcurrent possible | No |
| Contains function DC-voltage under current | No |
| Contains function DC-voltage overcurrent | No |