| Item condition | New |
| Manufacture name | Renton 30 | Batten Light Fitting | White |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 9405 1140 90 |
| ETIM | EC002892 |
| Energy Class | |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 753144 |
| Width | 20 mm |
| Colour housing | White |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Length | 312 mm |
| Height/depth | 34 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Colour temperature | 4000 K |
| Max. system power | 4 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 450 lm |
| Packing level 1 | 5704924008450 |
| Housing material | Plastic |