| Item condition | New |
| Manufacture name | RefLED ES50 V5 610lm 840 36° SL |
| Brand | Sylvania |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | GU10 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 50 mm |
| Lamp efficacy | 87 lm/W |
| Length | 54 mm |
| Nominal voltage | 0 V |
| Type of cover | Other |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 7 W |
| Luminous flux | 610 lm |
| Lamp designation | Other |
| Filament lamp | No |
| Packing level 1 | 5410288274638 |
| Colour | White |
| Colour housing | Other |
| With remote control | No |
| Luminous intensity | 1350 cd |
| Remote operation possible | No |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Neutral white 3300-5300 K |
| Average nominal lifespan | 0 h |
| Nominal current | 0 mA |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 0 kWh |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Total harmonic distortion | 0 |
| Min. number of switching cycles | 50000 |
| Rated luminous flux according to IEC 62612 | 610 lm |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Power factor | 0.5 |
| Energy Efficiency Index (EEI) | 0 |