| Item condition | New |
| Manufacture name | Ready-made push-in type jumper bar;insulated;3-way (1-3-5);light gray |
| Brand | WAGO |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000489 |
| Model | Box connector |
| Packing level 1 | 4044918508490 |
| Packing level 2 | 4044918508490 |
| Packing level 3 | 4044918508490 |
| Mounting method | Pluggable |
| Colour | Grey |
| Insulated | Yes |
| Rated voltage | 500 V |
| Modular spacing | 10 mm |
| Number of bridged clamps | 9 |
| With shock protection | Yes |
| Rated current In | 18 A |
| Explosion-tested version 'Ex e' | No |